Zapraszamy do naszego biura w oddzielnym budynku, zlokalizowanego poza centrum miasta z wygodnym parkingiem. Lubimy pracować online.

Dobra architektura.

akamadr on lipiec 26, 2013

Opera główna w  Wuxi w Chinach.

Dobra architektura dostępna dla każdego. Główna idea na ten budynek oparta została na dobrej architekturze i jego usytuowaniu w terenie. Sztuczny półwysep na północnym brzegu rzeki Taihu i pobliski most czyni tę lokację podobną do opery w Sydney. Pomimo ciekawej lokalizacji budynek ma niesamowitą formę, rośnie on na wysokość 50 m jak olbrzymia rzeźba. Osiem gigantycznych skrzydlatych dachów rozciągają się daleko poza elewacjami nadając budynkowi charakter motyla i chroniąc wnętrze przed ciepłem i słońcem.

 

Wnętrze Opery.

Wewnątrz stalowych skrzydeł zainstalowano tysiące diod LED które pozwalają zmieniać kolor skrzydeł w zależności od spektaklu. Jest to możliwe ponieważ pokrycie skrzydeł wykonano z perforowanych aluminiowych paneli. Kolejnym ciekawym elementem jest las 50 kolumn świetlnych każda o wysokości 9 m które ustawione są poczynając od głównego placu wejściowego, podtrzymują one dach w lobby centralnym a następnie wychodzą na zewnątrz nad rzekę.

 

 

Główne audytorium opery zostało pokryte ponad 15.000 bambusowymi bloczkami każdy o indywidualnym kształcie aby zapewnić maksymalną jakość akustyczną i niesamowity wygląd architektoniczny. Ponad 20.000 specjalnie zaprojektowanych szklanych cegieł pokrywa zakrzywione ściany audytorium opery w lobby od strony rzeki.

 

0 comments
Zostaw komentarz