Wyszukaj projekt

Określ powieszchnię

Witam na blogu Gamma studio architektury

gamma on Sierpień 30, 2013

Witam  na blogu Gamma studio architektury

Z mojego zawodowego doświadczenia (15 lat projektowania domów, budowa własnego domu, załatwianie spraw w urzędach itd.) zdarzało mi się czuć u swoich klientów niedosyt wiedzy, której nie zdążyłem przekazać podczas naszych spotkań.

Pojawiające się pytania i rozważania zaczęły przybierać formę poradnika, tak więc potrzebą chwili i tylko kwestią czasu było to, aby taki drukowany, praktyczny poradnik powstał.

Jeżeli po jego przeczytaniu, do czego gorąco zachęcam, będziecie Państwo chcieli podyskutować szerzej na wybrany temat, serdecznie zapraszam. W końcu od tego też będziecie mieli swojego eksperta-architekta.

Pamiętajcie, że to Wy ? nasi klienci, wymyślacie sobie domy, a my Wam w tym pomagamy przy użyciu całej swojej fachowej wiedzy, czyli: zaprojektujemy, poradzimy i załatwimy wszystkie formalności. I jeśli będziecie zadowoleni z naszej współpracy, możemy również pomóc poprowadzić całą budowę i polecić sprawdzonych wykonawców, materiały, geodetę i kierownika budowy.

To wszystko po to abyście drodzy klienci nie popełniali błędów , którzy zrobili już inni i spokojnie przetrwali ten jednak dosyć trudny okres jakim jest projektowanie i budowa Waszego wymarzonego domu.

A więc do rzeczy…….

Jaki projekt i czym będzie ogrzewany, czyli? ile będzie ?palił? twój dom?

Trochę o domach energooszczędnych

Kupując samochód, na pewno pytasz sprzedawcy, ile będzie paliło twoje nowe auto? Tak?

W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii stale rosną (i nie oszukujmy się, że kiedyś może będzie taniej, bo nie będzie), to pytanie powinien zadawać każdy, kto planuje budowę swojego wymarzonego domu? A nowoczesny dom powinien być według mnie niedrogi w budowie, jeszcze tańszy w utrzymaniu, no i oczywiście ładny oraz przede wszystkim funkcjonalny. Ja osobiście polecam dość prostą energooszczędną i zawsze modną architekturę, mądrze zaprojektowaną i zbudowaną. I takie właśnie projekty tworzymy w naszym Studio Architektury Gamma.

Dom spełniający kryteria energooszczędnego wymaga technologii różniących się od stosowanych w budownictwie standardowym. Ich zaletą jest oszczędność kosztów przyszłej eksploatacji domów, natomiast wadą wyższe koszty związane z realizacją inwestycji ? dodatkowe nakłady na ochronę cieplną zapewniają jednak większe oszczędności podczas użytkowania domu. Na etapie projektowania inwestycji trzeba umieć znaleźć kompromis pomiędzy kosztami budowy a kosztami eksploatacji. Dla użytkowników, czyli dla Was Drodzy Klienci, najważniejszy jest efekt końcowy ? wysokość płaconych rachunków za ? niestety ? coraz droższą energię.

Dlaczego warto inwestować w domy energooszczędne? Oto kilka powodów:

– zmniejszenie kosztów ogrzewania,

– wyższa klasa energetyczna: po wejściu w życie unijnych dyrektyw, być może będzie się wiązała z mniejszym podatkiem katastralnym,

– większa wartość nieruchomości na rynku wtórnym,

– możliwość uzyskania tańszego kredytu,

– ochrona środowiska poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,

– łatwiej w przyszłości będzie taki dom sprzedać, jeśli traktujemy budowę jako inwestycję.

Przykład nowoczesnej bryły domu energooszczędnego

0 comments
Zostaw komentarz