Zapraszamy do naszego biura w oddzielnym budynku, zlokalizowanego poza centrum miasta z wygodnym parkingiem. Lubimy pracować online.

Nowoczesne Elewacje Cegła i Drewno – Część II

Marlena on marzec 22, 2019

Cegły elewacyjne na lata.

Nowoczesne elewacje z zastosowaniem cegły to pewna inwestycja dla Twojego domu. Jest ona trwała, odporna, a z upływem czasu podatna na innowacyjne sposoby odświeżenia lub renowacji.  Cegły elewacyjne to wyjątkowe połączenie historii i nowoczesności, wspaniale prezentują się na domowej elewacji, również w połączeniu z drewnem lub tynkiem. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama cegieł elewacyjnych w różnych kolorach. Szeroki wybór tego materiału podnosi jego atrakcyjność i powiększa ,,pole do popisu,, w jego zastosowaniu.

Obecnie budowane obiekty, których elewacje zdobione są w całości lub częściowo cegłami, to nawiązanie do budownictwa z ubiegłego wieku. Jednak ich umiejętne wkomponowanie w całość elewacji potrafi sprawić, że z pozoru niczym nie wyróżniający się budynek zyska niepowtarzalny wizerunek. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto jednocześnie zaplanować zainstalowanie na ceglanej ścianie lub u jej stóp oświetlenia kierunkowego, które po zmroku uwidoczni wszelkie nierówności materiału powodując niepowtarzalny efekt, trudny do uzyskania w przypadku innych materiałów.

 

 

Elewacje drewniane, to nowoczesny designe.

Elewacje drewniane najbardziej ze wszystkich elewacji kojarzą się z nowoczesną architekturą. Częściowe lub całościowe elewacje wykonane z drewna oferują inwestorom atrakcyjną różnorodność kolorów i faktur. Umożliwiają również dopasowanie kształtu, rozmiaru i formy do indywidualnych potrzeb.  Połączenie drewna z tynkiem, betonem czy kamieniem daje zachwycające efekty, a elewacja staje się niekiedy wizualnym dziełem sztuki.

Elewacja drewniana, to również znakomity pomysł na przebudowę starego budynku lub modernizację przestarzałej elewacji by nawiązywały do obecnych trendów architektonicznych. Deski elewacyjne wykonywane są z różnego rodzaju drewna, w wielu kolorach i rozmiarach, zachowując przy tym wysoki poziom walorów estetycznych. Zgodnie z najnowszymi trendami, wykorzystanie drewna w elewacjach, nawiązuje do eko-budownictwa i wpisuje się w naturalny charakter otoczenia. Zastosowanie drewna różnicuje i urozmaica bryłę budynku co pozytywnie wpływa na krajobraz miejski i wiejski.

 

Plusy elewacji drewnianej.

Szeroka oferta preparatów do konserwacji, zabezpieczania i dekoracji drewna pozwala na przedłużenie trwałości i efektu wizualnego elewacji.  Drewno w nowoczesnym budownictwie nie tylko zdobi bryłę budynku ale poprawia też jej akustyczność, zwiększa izolację termiczną, komfort użytkowania i chroni przed negatywnymi skutkami działania warunków atmosferycznych.

Szare i jednokolorowe elewacje budynków powoli zastępowane są coraz bardziej wyrazistymi, zdecydowanie wyróżniającymi się pomysłami inwestorów i architektów. Nowoczesne elewacje sprawiają, że dana nieruchomość nie tylko nabiera indywidualnego charakteru, ale także prezentuje się niezwykle efektownie. Odważne rozwiązania sygnalizują, że ich właściciele nie boją się iść z duchem czasu. Mocne kolorystyczne akcenty czy zestawienia stonowanych płaszczyzn z soczystymi barwami niewielkim nakładem sił i środków finansowych może wywołać wyjątkowo pozytywny wizualny efekt.

 

Nowoczesne elewacje łączone.

Również mieszanie materiałów na elewacji zyskuje coraz szersze grono zwolenników, którzy dostrzegają w takich patchworkowych zestawieniach elegancję i nowoczesny styl. Czerń zmieszana z naturalnym drewnem, szklane elementy połączone z ponadczasową szarością.  Czy też betonowe wstawki ożywiające tradycyjne mury, palona cegła, której nieregularne kształty podkreśla odpowiedni dobór oświetlenia i padające na nią promienie słoneczne. To tylko niektóre z pomysłów, które w łatwy sposób wybiją nasz budynek na tle otoczenia i sprawią, że będzie prezentował się niezwykle okazale.

Inwestorzy z roku na rok coraz chętniej podchwytują rozmaite trendy chcąc, aby ich nieruchomości prezentowały się nowocześnie i okazale. Dlatego w zamieszaniu związanym z budową warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć propozycjom, jakie oferuje nam obecnie rynek budowlany. Warto zadbać o to, aby projektowany obiekt  pełnił nie tylko funkcję użytkową, ale także zdobił otoczenie.

 

 

Czy potrzebujesz pomocy, opinii lub porady dotyczącej wyboru materiałów na elewację? Jeśli tak, to nasi architekci służą swoją wiedzą i chętnie się nią podzielą i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Zapraszamy:

Studio Architektury Gamma sp. z o.o.

ul. Opolska 15
15-549 Białystok

Email: architekt.bialystok@gmail.com

NR. TEL.: +48 606 205 923

0 comments
Zostaw komentarz