Zapraszamy do naszego biura w oddzielnym budynku, zlokalizowanego poza centrum miasta z wygodnym parkingiem. Lubimy pracować online.

Budowa własnego domu, czyli jak mądrze budować i zaoszczędzić min. 20 000zł, część1

akamadr on kwiecień 3, 2018

Jak rozpocząć budowę własnego domu?

Tym artykułem rozpoczynam cykl, kilkunastu wpisów które będą zawierały praktyczne i bezcenne rady dla wszystkich  którzy maja zamiar albo już budują swój własny dom. Dodatkowo pojawi się trochę informacji o naszym biurze projektowym.

Przeanalizujemy jak będzie ogrzewany, czyli… ile będzie „palił” twój dom?  Powiemy o domach energooszczędnych i pasywnych.

Kupując samochód, na pewno zapytałbyś sprzedawcy, ile będzie paliło twoje nowe auto?  Tak?

W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii stale rosną (i nie oszukujmy się, że kiedyś może będzie taniej, bo nie będzie), to pytanie powinien zadawać każdy, kto planuje budowę swojego wymarzonego domu? A nowoczesny dom powinien być według mnie niedrogi w budowie, jeszcze tańszy w utrzymaniu, no i oczywiście ładny oraz przede wszystkim funkcjonalny. Ja osobiście polecam dość prostą energooszczędną i zawsze modną architekturę, mądrze zaprojektowaną i zbudowaną. I takie właśnie projekty tworzymy w naszym Studio Architektury Gamma.

Dom spełniający kryteria energooszczędnego wymaga technologii różniących się od stosowanych w budownictwie standardowym. Ich zaletą jest oszczędność kosztów przyszłej eksploatacji domów, natomiast wadą wyższe koszty związane z realizacją inwestycji – dodatkowe nakłady na ochronę cieplną zapewniają jednak większe oszczędności podczas użytkowania domu. Na etapie projektowania inwestycji trzeba umieć znaleźć kompromis pomiędzy kosztami budowy a kosztami eksploatacji. Dla użytkowników, czyli dla Was Drodzy Klienci, najważniejszy jest efekt końcowywysokość płaconych rachunków zaniestetycoraz droższą energię.

Dlaczego warto inwestować w domy energooszczędne? Oto kilka powodów:

  •  zmniejszenie kosztów ogrzewania,
  •  wyższa klasa energetyczna: po wejściu w życie unijnych dyrektyw, być może będzie się wiązała z mniejszym podatkiem katastralnym,
  •  większa wartość nieruchomości na rynku wtórnym,
  •  możliwość uzyskania tańszego kredytu,
  •  ochrona środowiska poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery,
  •  łatwiej w przyszłości będzie taki dom sprzedać, jeśli traktujemy budowę jako inwestycję.

 

Dom z katalogu czy indywidualny?

Myśląc o swoim domu i planując jego budowę, pewnie obejrzeliście już setki a może i tysiące projektów gotowych, czyli tzw. katalogowych. Od czego może pewnie rozbolała Cię głowa.

Pamiętajcie

,że możcie nas kupić każdy projekt katalogowy, jaki znajdziesz na naszej stronie 

http://studioarchitektury.com.pl/?projekt_post=wszystkie-projekty 

Nasza firma jest przedstawicielem portalu www.domowy.pl  na region województwa podlaskiego. Możecie przecież skorzystać naszej fachowej wiedzy,tak byście mogli wybrać najlepszy optymalny projekt domu dla siebie.

Ale wróćmy do tematu. Kiedy już znaleźliście ten jeden, jedyny wymarzony projekt, pojawiły się pytania: może jednak chcielibyśmy ten balkon, taras jest jakiś trochę za mały, kuchnia trochę za wąska, a gdzie tu jeszcze miejsce na pralnię albo spiżarnię? Nie jestem żadną wróżką tylko powtarzam to, co opowiada mi co drugi klient o swoich poszukiwaniach wymarzonego domu.

Projekty katalogowe są fajne, ale moim zdaniem warto zastanowić się jednak nad projektem indywidualnym, dostosowanym do Waszych indywidualnych potrzeb i zaprojektowanym tylko dla Was – czyli projekt powinien być wyjątkowy i niepowtarzalny.

Możesz u nas zamówić każdy projekt katalogowy, jaki znajdziesz na naszej stronie.

Zapraszam już wkrótce do lektury pozostałych części poradnika

 

 

0 comments
Zostaw komentarz